Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim, a także Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Dramatopisarka i scenarzystka.

Jest autorką takich sztuk, jak: Szajba (sztuka wystawiona została między innymi przez Teatr Polski we Wrocławiu w reżyserii Jana Klaty w 2009 roku), Śmierć Człowieka-Wiewiórki (tekst został wyreżyserowany między innymi przez Marcina Liberę w 2006 roku w Teatrze 2xU/Usta Usta w Warszawie oraz Natalię Korczakowską w 2007 roku w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Napisała także musical dla dzieci Niezwykła podróż Pana Wieszaka, który został wyreżyserowany przez Iwo Vedrala i wyemitowany w I Programie Polskiego Radia oraz przedstawiony w Studio im. Lutosławskiego w 2009 roku. Była także scenarzystką serialu Niania oraz autorką scenariusza pełnometrażowego filmu animowanego Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń (2003).

Jest laureatką wielu nagród. Za sztukę Śmierć Człowieka-Wiewiórki otrzymała między innymi wyróżnienie w ramach XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez MKiDN (Warszawa, 2007). Sztuka Walizka zwyciężyła w konkursie Metafory Rzeczywistości organizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu: otrzymała Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności (2008). Słuchowisko Walizka, które dla Polskiego Radia wyreżyserowała Julia Wernio, otrzymało Grand Prix na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry (Sopot, 2009). Autorka jest także stypendystką CECARTSLink (stypendium październik-listopad 2009 w USA) oraz Instytutu im. Adama Mickiewicza (maj 2010).


Fot. Agencja Dramatu