Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Korall Koral

Korall koral – opera dziedzięca to występ zaprojektowany specjalnie dla dzieci do trzeciego roku życia i dorosłych, którzy im towarzyszą.

Widownia jest zaproszona do namiotu w kształcie muszli, ustawianego we foyer teatru, gdzie dwójka artystów wykonuje muzykę na specjalnie wykonanych instrumentach. Muzyka skomponowana jest przez Maję Ratkje, która znana jest z eksplorowania nowych możliwości głosu. Instrumenty przypominają z głębin oceanu – harfa-konik morski, stwór dudowy, szklane dzwoneczki-meduzy i dwugłowy stwór-flet. Publiczność przenosi się do podmorskiej krainy na Oceanie Arktycznym. Mieszkają tam stworzenia, o których wiemy bardzo niewiele. Wykonawcy kształtują dźwięki, tworząc język i pieść w muzycznej grze. W tej operze nic nie musi być tłumaczone, ani rozumiane – dorośli i dzieci mogą czerpać z niej przyjemność na równych prawach.

Czas trwania: około 20 minut + czas dla publiczności na zabawę w namiocie po występie.

Korall koral – opera dziecięca została wykonana 495 razy dla ponad 20 000 osób od czasu swojej premiery w Operze Oslo oraz trasy koncertowej po krajach Europy.

Koncept, produkcja i reżyseria: Hanne Dieserud i Christina Lindgren
Muzyka: Maja Solveig Kjelstrup Ratkje
Kostiumy i scenografia: Christina Lindgren
Wykonawcy: Hanne Dieserud and Hanna Gjermundrød.
Kierownicy produkcji: Marianne Roland i Christina Lindgren

Koprodukcja:
The Norwegian Opera & Ballett. www.operaen.no
The Norwegian Touring Theatre. www.riksteatret.no

Projekt powstał przy wsparciu: Arts Council Norway.
NOTAM Norwegian Center for Technology in Music and the Arts.
Fund for performing artist.
The audiovisual fund, Norway.

Więcej informacji: www.babyopera.no

8 października
godz. 10:00, 12:00, 14.00


Bilety dostępne wyłącznie w sieci punktów InfoKraków.