Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Isabel Sörling

Isabel Sörling jest improwizatorką wokalną, muzykiem i kompozytorką, urodzoną w 1987 roku w Ulricehamn w Szwecji. Obecnie mieszka w Göteborgu i Paryżu. Na scenie jazzowej i improwizatorskiej często współpracuje z muzykami z Francji, Skandynawii i innych europejskich krajów (Airelle Besson, Paul Lay, Cabaret Contemporain, Joining Forces, Cirque Farouche, Paul Anquez, Bribe 4, Guilhem Fouzat, Leafcutter John, Clément Edouard i inni). Isabel współtworzy dwie szwedzkie grupy – Farvel i Soil Collectors – oraz własny projekt solowy. Jest jedną z założycielek internetowego serwisu Improvised Vocal Forum, który stworzyła wraz z Lindą Oláh and Casey Moir.

Isabel studiowała improwizację muzyczną na Uniwersytecie w Göteborgu w latach 2008-2010 oraz na rocznej wymianie w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w latach 2010-2011.

W 2010 roku zespół Farvel wygrał nagrodę Young Nordic Jazz Comets, w 2012 roku otrzymał od Szwedzkiego Radia tytuł Jazzkatten dla Debiutanta Roku, a w 2016 był nominowany w kategorii Najlepszy Zespół Roku.

Jesienią 2016 roku Isabel została wymieniona przez brytyjski „The Guardian” wśród najbardziej wpływowych współczesnych muzyków jazzowych w Europie.

Oprócz tego Isabel pracowała także jako muzyk studyjny, wykonując muzykę skomponowaną przez Armanda Amara do dwóch filmów dokumentalnych: Człowiek (reż. Yann Arthus-Bertrand) i Terra (reż. Yann Arthus-Bertrand i Michael Pitiot)