Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Hanne Dieserud

Hanne Dieserud ukończyła London Academy of Music and Dramatic Arts i Scuola Internazionale dell attore Comico. Przez 3 lata pracowała w rozmaitych teatrach, zanim podjęła się pracy w Teatrze Cruelty w 1995 roku. Od tamtego czasu pracowała w National Theatre, Teatrze Inland, Teatrze Transit i innych. Dieserud wraz Lindgren Productions stworzyły dwa występy dla dzieci od 0-3 lat, a także prowadzą warsztaty z metody Grotowskiego.

Praca Hanny koncentruje się głównie na organicznym ruchu i głosie, oraz wyzwalaniu wolności oddechu.

Jej teoria opiera się na fizyczności, w której psychologia i intelekt pozostają bez znaczenia – w swojej pracy Hanne czerpie bardzo z Jerzego Grotowskiego, polskiego reżysera i teoretyka teatru. Jego badania skupiały się na poszukiwaniu rytmu, który oddziaływał bezpośrednio na widza.