Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Hanna Kulenty

Polska kompozytorka współczesnej muzyki klasycznej. Od początku lat 90. mieszka równocześnie w Polsce i Holandii.

W latach 1980-86 studiowała kompozycję pod kierunkiem Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 1986-88 kontynuowała studia kompozytorskie u Louisa Andriessena w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze.

Od 1989 roku pracuje jako wolny kompozytor, realizując liczne zamówienia i korzystając ze stypendiów twórczych. Daje również wykłady w różnych instytucjach muzycznych, konserwatoriach i na kursach. Zapraszana do składów jury m.in.: Münchener Biennale, Gaudeamus Music Week w Amsterdamie, Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego w Warszawie oraz International New Chamber Opera Competition w Spoleto.

Za swoją pracę otrzymała liczne wyróżnienia, m.in.: II nagrodę na Europejskim Konkursie Młodych Kompozytorów w Holandii w 1985 roku, Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (II klasy) i II nagrodę na Konkursie Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich w 1987 roku.

W 2003 roku uzyskała pierwszą lokatę na 50. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO za „Koncert na trąbkę i orkiestrę”, oraz Medal Mozartowski Międzynarodowej Rady Muzycznej przy UNESCO.