Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Georges-Elie Octors

Georges-Elie Octors studiował w Akademii Królewskiej w Brukseli. Występował jako solista w Narodowej Orkiestrze Belgii, był członkiem zespołu Musique Nouvelle od 1970 roku, od 1976 do 1991 roku został dyrygentem tego zespołu. Dyrygował licznymi orkiestrami symfonicznymi, orkiestrami kameralnymi, oraz zespołami grającymi muzykę współczesną w Belgii i za granicą. Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu w dyrygowaniu współczesnymi operami został zaproszony do Academia Scala w Mediolanie.

Stworzył kursy muzyczne dla młodych tancerzy, a także wykładał w Brukselskim Królewskim Konserwatorium.

Do roku 2012 przewodniczył „Formation aux Langages Contemporains” w Królewskim Konserwatorium w Liège, oraz wykładał muzykę kameralną w Escuela Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie.

Georges-Elie Octors dyrygował licznymi wykonaniami muzyki takich wykonawców jak Aperghis, Boesmans, De Mey, Francesconi, Harvey, Hosokawa, Jarrell, Levinas, Pousseur, Romitelli, Saariaho, Wood i innych.

Octors gościł na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej i brał udział w nagraniu wielu albumów muzycznych.

Od roku 1996 jest dyrektorem muzycznym Ictus Ensemble z Brukseli.