Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Dominik Strycharski

Jest kompletnie wszechstronnym twórcą fascynującym się praktycznie każdym przejawem muzyki. Jego ogromny dorobek obejmuje płyty, koncerty i jednorazowe wydarzenia z muzyką jazz, improwizowaną, eksperymentalną, noise, klubową i posttaneczną, oraz teatralną.

Zajmuje się zarówno muzyką, jak i dźwiękiem. Gra i komponuje współczesny jazz w wielu elektrycznych i akustycznych odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, teatralną, post hip-hop, noise a także różne odmiany improwizowanej muzyki, we własnym projekcie Doministry oraz w zespołach Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Jest jednym z niewielu flecistów prostych zajmujących się jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę.

Wydał ponad trzydzieści płyt z własnymi lub współliderowanymi projektami, przede wszystkim Pulsarus ale także Core 6, Rhplus, BandFx, Proheic Fall, i Progrram/Kostas New Progrram, Max Klezmer Band. Pulsarus to uznany zespół jazzu elektrycznego, zespół zagrał między innymi na Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Kino na Granicy, na Festiwalu Malta, w Berlinie dla Centrum Kultury Polskiej, Era Nowe Horyzonty, w Recklinghausen, a także w wielu klubach (Hipnoza, Akwarium, Żak, Firlej, Rura, Harris).

Stworzył muzykę do ponad 80 spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk, często grając w nich swoją muzykę na żywo: dla Michała Zadary, Wojciecha Klemma (kilkanaście spektakli i produkcji w Polsce i Europie), Łukasza Kosa, Anny Badory, Jana Jochymskiego, Katarzyny Raduszyńskiej, Jana Peszka, Wojtka Urbańskiego, Grażyny Kani, Pawła Świątka, Michała Siegoczyńskigo, oraz Natalii Sołtysik a także choreografów Jennine Willett, Ramony Nagabczyńskiej oraz Koriny Kordovej.

Od ponad dziesięciu lat prowadzi eksperymentalne warsztaty wokalne w których łączy rozwój świadomości własnego głosu z improwizacją oraz działaniem w grupie. Głos jest traktowany jak instrument a improwizacja jako podstawowe narzędzie ludzkiej kreatywności.

Tworzy również Doministry, wielowymiarowy solowy projekt, łączący współczesną muzykę elektroniczną, performance i elektro-ambient. Ten projekt stworzony jest w oparciu o głos i jego elektroniczną transformację. W projekcie tym niezwykle ważną rolę odgrywa również improwizacja, otwarta na wszelkie możliwe wpływy.

Od 1 kwietnia 2015 prowadzi jedyny na świecie dziennik muzyczny który polega na tworzeniu muzycznej lub dźwiękowej kompozycji/struktury na każdy dzień i jest niekończącym się procesem.

Z DJ'em CueFx współtworzy producencki BandFx który ma na koncie kilka albumów, a także był członkiem Kostas New Progrram, z którym wydał trzy albumy oraz zagrał wiele koncertów.
Jest jednym z pierwszych muzyków działających w Polsce na gruncie liveact’ów klubowych. Od prawie 20 lat współpracuje z DJ ami i jako jeden z pierwszych zastosował adaptery jako środek wykonawczy.
Od roku 2001 współtworzył jako kompozytor i wykonawca, Teatr Bretoncaffe, który był kilkukrotnie nagradzany (m.in. trzykrotnie przez Ministerstwo Kultury). Spektakle stworzone przez Teatr: "Lustro", "Slam.In", "S-nic", "Slam.Out", "T.Raum", "Smuggy", "Opera Toffi", "Manifest Jaszczurki", „Dion.Is.Us”, „Agave”). Prezentowane regularnie na festiwalach polskich i zagranicznych (Niemcy m.in. Berlin, a także Tallinn, Paryż, Budapeszt, Praga).