Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Barbara Buczek

Polska kompozytorka i pianistka.

W 1959 roku ukończyła Państwowe Liceum Muzycznego w Krakowie w klasie fortepianu Marii Bilińskiej-Riegerowej. Następnie kontynuowała naukę gry na fortepianie pod kierunkiem Ludwika Stefańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Kompozycji uczyła się w klasie Bogusława Schaeffera. Obroniła również pracę doktorską na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracowała na uczelni jako pedagog.

Wśród nagród i wyróżnień, które uzyskała, znajdują się: III nagroda na Konkursie Kompozytorskim im. G. Fitelberga w Katowicach (1970), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. N. Paganiniego w Rzymie (1982) i III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Wiedniu (1985).