Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Arturas Bumšteinas

Arturas Bumšteinas jest eksperymentującym artystą pracującym z dźwiękiem i muzyką od końcówki lat 90. poprzedniego stulecia.


Artysta wierzy w utopię „higginsowskiego intermedializmu” i jest outsiderem wszystkich dyscyplin artystycznych. Pomimo tego, muzyk nieustannie realizuje swoje idee i koncepcje w kontekście koncertów, performansów, wystaw, audycji radiowych, występów teatralnych i wydawnictw muzycznych, pełniąc równocześnie rolę dyrektora artystycznego festiwalu Jauna Muzika, który odbywa się w kwietniu każdego roku w Wilnie.


Jego projekty muzyczne i artystyczne były zamawiane i prezentowane przez renomowane wydarzenia i miejsca, takie jak Holland Festival, Unsound, Tectonics, Skanumezs, Kody, Ultraschall, Deutschlandradio Kultur, Cricoteka, Operomanija, Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie, Galierę Vartai oraz MO Museum. W 2017 roku artysta był gościem prestiżowej rezydencji artystów „Berliner Künstlerprogramme des DAAD”.