Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Anji Cheung

Anji Cheung tworzy hipnotyzujące, wielowarstwowe drony, pulsującą muzykę elektroniczną i słowa zachęcające wszystkich do wzięcia udziału w rytuale.


Tworzone przez artystkę przestrzenie dźwiękowe przenikają na wskroś i pozostają w słuchaczach na długo. Osiem albumów wydanych nakładem różnych wytwórni, wśród których znajdziemy między innymi Aurora Borealis Recordings i Utech Records, pokazują eklektyzm produkowanej przez nią muzyki. Jak pisze sama artystka, „hipnagogiczne pomruki rodem z krawędzi snu łączą się z apotropaiczną nawałnicą hałasu, odzwierciedlając zmieniające się światy i atmosferę najgłębszych przestrzeni”.
 
 
Cheung współpracuje obecnie z tancerką i choreografką Alkistis Dimech nad drugim tańcem z cyklu Apocalyptería. Wcześniejsze projekty artystki obejmują współpracę z zespołami Tunnels of Āh oraz English Heretic. W 2017 roku występowała jako support zespołów KTL i Merzbow/Pándi.