Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Agnieszka Stulgińska

Agnieszka Stulgińska, ur. w Ostrołęce. Jest absolwentką klasy kompozycji prof. Krzysztofa Olczaka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiowała też w Hogeschool voor Wetenschap & Kunst Lemmensinstituut w Leuven, oraz jako stypendystka Rządu Belgijskiego u prof. Luca van Hove w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Ukończyła także Podyplomowe Studia Muzyki Filmowej Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jest laureatką konkursu kompozytorskiego: Composer Alive w Chicago, USA; CCO Composers Showcase w Ithaca, NY, USA; Musiconversations w Teksasie, USA; 46tego Konkursu im. Tadeusza Bairda, Polska; konkursu na utwór multimedialny dla festiwalu music@venture, Belgia, Late Night at National Sawdust w Nowym Yorku. Uczestniczka 4 -letniego programu promocji młodych kompozytorów Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Artystka chętnie podejmuje współpracę z reżyserami, fotografami, designerami, wizualistami i choreografami tworząc różnego rodzaju projekty multimedialne.

Jej utwory znalazły się na wielu koncertach w repertuarze: Palomar Ensemble, Silva Rerum, Neoquartet, Prometheus ensamble, Lux:NM, Kwadrofonik, Kwartludium, Lutosławski Piano Duo, I Solisti del Vento, Elise Artoisenet & Marie Noelle Betce Piano Duo, Śląska Orkiestra Kameralna, Warsaw Contemporary Ensemble, Cayuga Chamber Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress, Hashtag Ensemble.

Prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych. (m.in. warsztaty tworzenia muzyki do baśni i legend skandynawskich, kaszubskich i kurpiowskich, poszukiwania rytmu, melodii i harmonii w naturze i mieście, warsztaty słuchania).