Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Joanna Bronisławska / ASI MINA

Joanna Bronisławska / ASI MINA – muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem.

Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą Wszystko mam! Tylko gdzie?. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).

Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 roku w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Nagrała wówczas płytę Wybiegły! z 40-osobową młodzieżową orkiestrą dętą.

W 2011 i 2014 nominowana do tytułu Kulturysta Roku przyznawanego przez Polskie Radio Program Trzeci; jest Ambasadorem Muzykoteki Szkolnej.

W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty Biało na podstawie utworów prozatorskich Mirona Białoszewskiego z tomu Szumy, zlepy, ciągi, która ukazała się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.! W roku 2015 dzięki współpracy z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando”, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów: Jest lekcja, jest temat.

Była zaangażowana m.in. w polsko-islandzki projekt artystyczny Ultima Thule – Efter Sóley Asi Kids, realizowany przez Filmotekę Narodową i Akademię Filmową w Reykjaviku. Obecnie wspólnie z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy Muzykodrom stację lotów muzycznych, miejsce dla dzieci, gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem.

Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców Aukso4Kids we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso.

Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.