Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Richard Reed Parry

Richard Reed Parry, urodzony 4 października 1977, studiował elektroakustykę i taniec współczesny na Concordia University w Montrealu. Parry to kanadyjski multiinstrumentalista, kompozytor, i producent, najbardziej znany z bycia członkiem indie rockowej grupy Arcade Fire, zwycięzcy nagrody Grammy. W zespole Parry gra na różnych instrumentach, gitarze, kontrabasie, perkusji, celeście, klawiszach i akordeonie, dzięki czemu tworzy głębokie, wielowarstwowe struktury muzyczne, w których smyczki i syntezatory oraz powolne ballady i utwory z gatunku disco i dance perfekcyjnie ze sobą współgrają. Jest również członkiem Bell Orchestre, w której gra głównie na kontrabasie oraz pełni de facto rolę producenta. Okazjonalnie występuje jako perkusista oraz drugi solista grupy Little Scream. Richard, Tim Kingsbury oraz Jeremy Gara to również byli członkowie zespołu New International Standards.  

Jego pierwszy zbiór utworów na orkiestrę, zatytułowany For Heart, Breath and Orchestra został nagrany przez Kitchener-Waterloo Symphony i umieszczony na ich albumie z 2011 roku, zatytułowanym From Here On Out wraz z utworami Jonny’ego Greenwooda oraz Nico Muhly’ego. Pisał również na zamówienie dla Kronos Quartet, yMusic oraz Bryce Dessnera. Jego kameralne utwory były wykonywane między innymi przez Caldar Quartet oraz Warhol Dervish.


Zdjęcie: Alex Hudson