Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Michael Wertmüller

Szwajcarski kompozytor, perkusista, wibrafonista i pianista.

Kompozycji i gry na perkusji uczył się w Bernie, Amsterdamie oraz w Berlinie (pod opieką Dietera Schnebela). Jego muzyka, pełna surowej energii, bywa także określana jako spekulatywna.

Grał z wieloma orkiestrami oraz zespołami. Do jego współpracowników należą: Peter i Caspar Brötzmannowie (Massaker), Stephan Wittwer, Werner Lüdi, Marino Pliakas, Alex Buess, William Parker, Bill Laswell, Toshinori Kondo, Mark Trayle, Olaf Rupp, Holger Czukay i John Cale. Od 2005 roku Michael Wertmüller wykłada na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie.

Do jego najbardziej znanych dzieł zalicza się: Dunkel-Zeiten (1992), Das Zimmer (1993), William (1994) i Entleibung (2001).