Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Heine Avdal

Norweski tancerz i choreograf mieszkający w Brukseli.

Studiował taniec, choreografię i wideo w Narodowej Akademii Sztuki w Oslo i w belgijskiej szkole P.A.R.T.S. Tworzył układy choreograficzne do występów w Oslo i Nowym Jorku. W latach 1997-2001 pracował dla firmy Damaged Goods należącej do Meg Stuart, gdzie poznał japońską choreografkę Yukiko Shinozaki. Od tego czasu oboje często ze sobą współpracują, a obecnie działają pod skrzydłami organizacji fieldworks vxw z Brukseli. Występowali w wielu krajach Europy i Azji, a także w Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Libanie.

Do jego najczęściej wystawianych produkcji należą: „nothing for something” (2012), „Field Works-office” (2010), „Field Works-hotel” (2009), „you are here” (2008) – wszystkie we współpracy z Yukiko Shinozaki – oraz „Some notes are” (2006), „Box with holes” (2004) i „terminal” (2001).