Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Sacrum Profanum Warm Up!

2016-09-14
O 20.00 wieczór rozpocznie prezentacja audiowizualna programu festiwalu autorstwa jego twórcy - Krzysztofa Pietraszewskiego. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa – przerywania i zadawania pytań. O jakość brzmienia tego wieczoru zadba firma BOSE, partner festiwalu Sacrum Profanum, która specjalnie dla Was nagłośni to wydarzenie.

Po prezentacji stery przejmie Robert Skrzyński, który zagra na żywo z projektem Micromelancolié . Artysta w swojej twórczości wykorzystuje dźwięk znaleziony, zjawisko sprzężenia zwrotnego, mikrosample oraz nagrania terenowe – buduje za ich pomocą mapy oraz pocztówki dźwiękowe sprzyjające refleksji nad pamięcią dźwiękową oraz zacieraniem się wspomnień. O wyjątkowości wieczoru będzie stanowiło także specjalne nagłośnienie, jakim jest rzadko wykorzystywany system kwadrofoniczny.

Co to jest kwadrofonia? Kwadrofonia to inaczej nazwa czterokanałowej transmisji dźwięku, czyli najprościej mówiąc cztery głośniki, dwa z przodu i dwa z tyłu, i słuchacz umieszczony pośrodku. A wszystko po to, żeby poczuć się tak, jakbyśmy dyrygowali orkiestrą w sali z kilkutysięczną publicznością, albo jakbyśmy stali na środku ruchliwego skrzyżowania w centrum miasta. Żebyśmy poczuli się jak w centrum wydarzeń.
System ten miał swój złoty okres w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych, niestety ze względu na drogi sprzęt potrzebny do odsłuchu nie przyjął się jako następca stereofonii. W Polsce nie została wydana żadna płyta w tym standardzie. Będziecie mogli usłyszeć tę przestrzeń już 21 września!

Sacrum Profanum Warm Up!
21 września, wejście: 19.00, start: 20.00
Pauza In Garden, Rajska 12, Kraków
Wstęp bezpłatny

Dołącz do nas!

Pauza In Garden

Pauza In Garden

ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera