Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2021

Sacrum Profanum pod lupą

2021-01-21

Zachęcamy Was do udziału w ankiecie przygotowanej przez pomysłodawców projektu FestiVeristies, którego KBF jest partnerem nie-akademickim. Wyniki badań pomogą nam skuteczniej promować różnorodność, spójność i solidarność społeczną. Prosimy o Wasz głos i dziękujemy za poświęcony nam czas.

 FestiVersities - to porównawcze studium festiwali muzycznych jako miejsc umożliwiających spotkania z różnorodnością kulturową. Uczestnictwo w festiwalach jest współcześnie ważnym przejawem konsumpcji kulturowej w Europie. Przestrzenie festiwalowe mają potencjał umożliwiający łączenie ludzi i umacnianie tolerancji, ale jednocześnie mogą także utrwalać różnego rodzaju nierówności i wykluczenie społeczne.  Pomysłodawcy projektu zamierzają poznać sposoby definiowania kulturowej różnorodności i modele zarządzania nią oraz zbadać, w jaki sposób różnorodność ta (w aspekcie społeczno-kulturowym, etnicznym, rasowym, płciowym, etc.) przejawia się w kontekście festiwali muzycznych w Europie. Przedmiotem analizy będą nie tylko zjawiska obserwowalne na scenie i wokół niej, ale także wszystko to, co dzieje się obok, „za kulisami”.  Aby poznać i zrozumieć złożony proces organizacji festiwalu - od planowania do realizacji, konieczne będzie przyjęcie różnych perspektyw, oddanie głosu różnym aktorom działającym w festiwalowej przestrzeni: organizatorom, przedstawicielom obsługi festiwalowej, artystom, publiczności, lokalnej społeczności. 

Polska część projektu, którą kieruje dr Karolina Golemo, dotyczy, między innymi, roli festiwali muzycznych jako przestrzeni spotkania Polaków z kulturową odmiennością, definiowania europejskości i wizerunku Polski w Europie, szans i barier dla dialogu międzykulturowego, a także postrzegania różnorodności w kontekście nierówności społecznych i relacji centrum-peryferie.

ANKIETA - wersja pl

ANKIETA - wersja en

Bilety

Sacrum Profanum
Kup Bilet

Karnety

WSZYSTKIE KONCERTY SACRUM PROFANUM 2020 DOSTĘPNE PRZEZ ROK OD PREMIERY

ZOBACZ CAŁY FESTIWAL SACRUM PROFANUM 2020 TYLKO NA PLAY KRAKÓW

KARNET

150 zł

Nie obejmuje spektaklu Purification i koncertów Akordy Ezoteryczne i ~dojrzałość.

Kup karnet